Klára Vacková

DSC_0629

Sardinie: zápisky z deníku – den pátý

Středa 4.10. Hned dvě pláže a skvělá večeře v restauraci u moře

Dnešek je věnován plážování a jak je v naší oblibě, dobrému jídlu. Dopoledne trávíme na naší pláži, kde při procházce střetáváme včerejší fajn rodinku a konečně se představujeme – Eva a Honza se Sebastiánem a sedmiletým Dominikem. Při loučení se domlouváme na společnou večeři.

Po obědě sedáme do auta a jedeme kousek na jih na pláž Orri. Oproti naší, převážně kamínkové pláži, je tady písek, kam až dohlédneš. K tomu příliv a parádní vlny na blbnutí, kterému se oddáváme. Sice se musíme prostřídat, aby vždycky někdo zůstal na dece s Deniskem, ale i tak je to sranda.

Cestou domů zpíváme, co nás napadne, jenom abychom udrželi Denise v autosedačce veselého. Do toho tleskám, luskám prsty, pískám, hvízdám, dělám všemožné obličeje a další kejkle. Je pro mě stále překvapující, co všechno je rodič schopen vymyslet pro dobrou náladu svého dítěte.

Na sedmou se scházíme v restauraci u pláže. S Evou a Honzou nacházíme spoustu společných témat a je moc příjemné, že se večer nenese jen v duchu povídání o dětech, ale bavíme se i o recyklaci, fast foodu, slow foodu a dalších globálních tématech. Honza nám říká taky o jeho novém podnikatelském plánu na Orzo – italské ječmenové kafe. Fandím mu a těším se, že to při dalším těhotenství bude v pražských kavárnách třeba můj oblíbený drink. Honza s Evou bydlí v Liberci. Loučíme se s tím, že až budou mít cestou do Prahy nebo my do Liberce, rádi se znovu setkáme.

Klára Vacková • 7.1.2018


Previous Post

Next Post