Klára Vacková

DSC_0871

Sardinie: zápisky z deníku – den osmý

Sobota 7.10. Přejezd na jih a úchvatné Cagliari

Dneska se jede na jih. Se zastávkou na jihovýchodě na pobřeží Costa Rei, které je proslulé nekonečnými plážemi s bílým pískem. Dnes navíc se spalujícím sluncem bez jediného stínu a hlavně větrem, který bere vše. Plus poměrně divokým mořem. Pro tyto okolnosti vzdáváme plážování a koupání. Jdeme jen na drink do restaurace, kde mají venku částečně ve stínu dětské hřiště, aby si Denis pohrál a odpočinul od auta. Pak pokračujeme dále.

Kolem třetí odpoledne parkujeme v Cagliari. Jdeme do parku a na procházku po marině, kde mezi plachetnicemi hrají muži házenou na kajaku. V pět večer máme sraz s Francescem, jaho ženou a tříletými holčičkami dvojčátky. Předávají nám klíče od jejich sklepního, ale naprosto stylového AirBnB bytu. Jeho největším bonusem je jeho lokalita. Nachází se v samém srdci historického centra Cagliari.

Navečer se ještě vydáváme na první prozkoumání našeho okolí. Kocháme se jak úzkými uličkami kolem nás, tak jdeme do novějších ulic dolů z kopce blíže k přístavu a vše zakončujeme parádní večeří v příjemné restauraci Patate & Co. Novinka dne (a zároveň omluvenka za velmi časté noční kojení) – Denis má dole v puse dva asi dvoumilimetrové zuby!

DSC_0869 DSC_0873 DSC_0885 DSC_0888

Klára Vacková • 7.1.2018


Previous Post

Next Post